Forum www.Aktywna Demokracja.fora.pl Strona Główna www.Aktywna Demokracja.fora.pl
idea aktywnej demokracji zwiazanej z dobrem wspólnym
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych (KoRReUs)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.Aktywna Demokracja.fora.pl Strona Główna -> ZAGADNIENIA NA RZECZ REFORM USTROJOWYCH
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej Jędrzejewski
Administrator



Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 150
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 20:06, 13 Gru 2015    Temat postu: Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych (KoRReUs)

Konfederacja jest luźnym stowarzyszeniem osób fizycznych i prawnych uczestniczących w pracach na wypracowaniem polskiego modelu społecznej gospodarki rynkowej. Misją KoRReUs-a jest pokazanie Polakom, że formuła demokracji przedstawicielskiej opartej wyłacznie na " sile kartki wyborczej" wyczerpała juz mozliwości wyłaniania władzy z autentycznym mandatem społecznym. mandat autentyczny zastąpiony został mandatem etatystycznym, wspieranym władzą liderów partyjnych, mediów i pieniądza.

Polacy byli kiedyś twórcami nowoczesnego ustroju politycznego opartego o atykuły henrykowskie i pacta conventa (warunki uzgodnione). Zawetowali władzę absolutystycznego "pomazańca bożego", władza "pierwszego sposród równych" ( primum inter pares). Istota tej politycznej zmiany było:

1. Przeniesienie osrodka ustalającego cele i programy działania z samodzierżawnego władcy na społecznośc obywateli.
2. Rozdzielenie fazy demokratycznego ustalania celów od fazy 1-osobowego kierownictwa przy ich realizacji.

KoRReUs uważa, że trzeba i mozna nawiązać do historycznych rozwiązań ustrojowych:

1. Sejmy komwokacyjne, na których pracowano nad "warunkami uzgodnionymi", były zorganizowane w formie kampanii wyborczych.
2. Akt wyborczy pełniłby funkcje sejmu elekcyjnego i zastąpiłby dawny sejm elekcyjny.
3.Uchwalone prawo, na wzór artykułów henrykowskich, skutkowałoby - za niedotrzymanie "kontraktów wyborczych" - odsunieciem osób odpowiedzialnych od sprawowania powierzonej przez Naród funkcji.

Ponieważ nie żyjemy w czasach szlacheckich, proces tworzenia "warunków uzgodnionych"nalezy zorganizowac w inny sposób. Artykulacją interesów społecznych winny zajmowac sie ugrupowania obywatelskie, stające do kampanii wyborczych z gotowymi ofertami projektów politycznych i gospodarczych tj. projektami rozwiazń legislacyjnych ( ustaw, uchwał), za które biorą odpowiedzialnośc i z realizacji, których rozliczaja sie na podstawie zawartego z wyborcami prawnie wiązacego KONTRAKTU WYBORCZEGO.

KONTRAKT WYBORCZY jest nową jakością we współczesnej polityce. Umozliwia on wprowadzenie w zycie procedury odwołania przez wyborców osoby wybranej w wyborach dowolnego szczebla, gdy ta osoba nie wywiąze sie z kontraktu.

Polską racją stanu[u] jest zbudowanie ustroju politycznego, gwarantującego wyłanianie spójnej programowo i kadrowo ekipy z silnym mandatem społecznym, gotowej realizować projekty dla dobra wspólnego i dla rozwoju Polski.

Bardzo ważna dla świata i Polski jest zmiana systemu monetarnego ( w tym porzucenie systemu oprocentowanego pieniadza), który się zdegenerował i podstępnie zdobył monopol na kreację rzekomego długu, zaciskającego petle na narodach, rodzinach oraz zniewalając ludzi. Odzyskanie suwerenności nad emisja własnej waluty jest dzisiaj najważniejszym elementem odzyskania suwerennosci politycznej i gospodarczej.

Józef Kamycki


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Andrzej Jędrzejewski dnia Nie 20:15, 13 Gru 2015, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.Aktywna Demokracja.fora.pl Strona Główna -> ZAGADNIENIA NA RZECZ REFORM USTROJOWYCH Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin